Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Zielona szkoła uczniów klas 3A i 3B w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

W dniu 10 czerwca 2024r. uczniowie klas 3A i 3B wraz z wychowawczyniami p.Beatą Piotrowską i p.Elżbietą Barylską oraz p.Kariną Łyszczek zaczęli podróżniczą przygodę. Autokar wyruszył z parkingu szkoły w kierunku Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Pierwszym przystankiem na szlaku była Częstochowa. Dzieci zwiedziły obiekty na Jasnej Górze. Pomodliły się do Matki Bożej i zobaczyły zasłonięcie i odsłonięcie Cudownego Obrazu. Obejrzały międzynarodową wystawę prac - wizerunków Matki Bożej. Potem weszły na wysoką wieżę i podziwiały panoramę Częstochowy. Przeszły wałami, patrząc na drogę krzyżową w formie rzeźb. Zobaczyły bezcenne rzeczy w jasnogórskim skarbcu. Zmęczone zwiedzaniem dzieci wróciły do autokaru, by odpocząć w pensjonacie w Pieskowej Skale.
Następnego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzali Kraków. Zobaczyli okno, z którego Jan Paweł II przemawiał do dzieci i młodzieży wieczorami. W kościele franciszkańskim obejrzeli witraż "Bóg Ojciec" zaprojektowany przez Stanisława Wyspiańskiego oraz relikwie Anieli Salawy i drogę krzyżową namalowaną przez Józefa Mehoffera. Następnie posłuchali hejnału z Wieży Mariackiej i legendy o nim. Zrobili zakupy w Sukiennicach. Zjedli pyszne lody w pobliżu Rynku Głównego. Spacerując, podziwiali kamieniczki, by wejść na zamek na Wawelu i zobaczyć renesansowy dziedziniec i kopułę kaplicy. Następnie spotkali się ze smokiem wawelskim nad Wisłą. I wsiedli do autokaru przy Stadionie Miejskim im. H. Reymana.
Kolejnego dnia dzieci zawitały do Ogrodzieńca. Z powodu deszczu nie mogły wejść na ruiny zamku, ale za to doskonale bawiły się w Parku Rozrywki. W Sali Strachów słuchały legend z tego regionu, były "napadnięte" przez dużego pająka, były "oplute" przez żabę a na koniec spadła na nich nieszczęśliwie zakochana dziewczyna. Poza tym widziały miniatury różnych obiektów położonych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej - bez problemu rozpoznały Jasną Górę i Wawel. Zjadły ciepłe gofry lub frytki i napiły się gorącej czekolady w barze, podczas gdy deszcz mocno padał. Gdy wyszło słońce, poznawały zasady fizyki podczas zabawy przy różnych stanowiskach doświadczalnych. W drodze do pensjonatu odwiedziły Pustynię Błędowską i w autokarze słuchały legend o zwiedzanych obiektach.
W czwartek lał deszcz, ale dzieci były zaangażowane w robienie komiksów na podstawie legend. Każda grupa opowiedziała swoją legendę a dwie grupy ułożyły i zaśpiewały piosenki na podstawie legend. Gdy grupy pokazały swoje komiksy to przestało padać. Taka ładna, bezdeszczowa pogoda zachęciła uczestników do wyjścia na szlak. Dzieci pojechały do Ojcowa i tam przechodząc przez Bramę Krakowską weszły na niebieski szlak a potem na czarny szlak prowadzący do Groty Łokietka. Dzieci wysłuchały opowieści pani przewodnik dotyczącej jaskini i zadawały jej szczegółowe pytania o zwierzęta żyjące w jaskini. Dzieci zmęczone drogą powrotną z groty z przyjemnością wsiadły do autokaru. Na miejscu w pensjonacie zrobiły karty pracy z matematyki i języka polskiego związane z Jurą Krakowsko-Częstochowską pod okiem p.Kariny. Karty pracy zostały przygotowane przez wychowawczynie. Na koniec odbyła się dyskoteka, na której świętowano urodziny dwóch uczestniczek wycieczki.
Ostatniego dnia dzieci zwiedziły Mirów. Ruiny zamku i okolica wprawiły uczestników zielonej szkoły w zachwyt. Zamek został okrążony i sfotografowany wraz z okolicznymi skałami. Potem był przystanek w restauracji McDonald's, w której każdy zamówił sobie to, na co miał ochotę w ramach obiadu. Ostatnim przystankiem był parking Szkoły Podstawowej nr 12, na którym stęsknieni rodzice czekali na swe pociechy. I w ten sposób zielona szkoła dobiegła końca.

mgr Karina Łyszczek